Segakoor Wannamoisa

Laulmine valmistab suurt rõõmu ka siis, kui keegi peale laulja enda seda ei kuule. (Walter Savage Landor).

Saue valla segakoor Wannamoisa alustas kooslaulmist 2010 kevadel Vanamõisa Seltsimajas koorijuht Sille Ojastu käe all. Segakooris on hetkel liikmeid 26, nendest 7 mees- ja 19 naishäält. Oma noorukeses eas oleme väga lootustandvad ja tahame jõuda kõrgele ja kaugele – on selleks siis laulupidu või laululahing.
Oma rõõmsad hääled anname laulule igal kolmapäeval Saue valla kultuurikeskuses  kell 19.00-21.00.

Osalustasu 8 eur/ kuu.

Uksed on lahti – TULE KA SINA LAULMA!

http://segakoorwannamoisa.blogspot.com/ – jälgi koori tegemisi

Juhendaja Sille Ojastu, silleojastu@hot.ee, tel. 5276967

Seltsimaja juhataja Katrin Krause sõnul olid plaanid ja ettevalmistused segakoori loomiseks käinud juba 2009 septembrikuust saadik. Seni oli idee takerdunud seltsimaja ruumipuuduse taha. Veebruari alguses sai see mure lahenduse-seltsimaja kahe saali vahele paigaldati helikindel vaheuks. Nüüd saab majas paraleelselt mitu tegevust toimuda.
Laulupidu oli selleks korraks möödas, aga mõne aasta pärast on jälle võimalus ühiselt laulukaare alla minna. “Koorilauluga ei ole seotud ju vaid laulupidu – laulda-esineda saab aasta läbi ja igasugustel üritustel,” usub Krause laulmise populaarsusesse.
Uue koori juht arvab, et loodav harrastuskoor peaks pakkuma naudingut eelkõige tegijatele endile, ühendades sarnaste huvidega inimesi. “See on mõnus viis unustada õhtul oma argimured ja kehtestada end hoopis teistsuguste vahenditega,” arutleb Ojastu. Vanamõisa segakooriga võiks tema sõnul liituda inimene, kes armastab laulda ja soovib oma vaba aega aktiivselt muusikat tehes sisustada. Eelnev koorilaulu kogemus ei ole tingimata eelduseks, küll aga võiks tulija pidada viisi.

Share