Jooga

Suvi koos oma kerguse, huvitavate ringiliikumistega ja vabadusetunnetusega on möödas ja me hakkame taas pöörduma sügistalvisesse rutiini. Kutsun Sind alates 8. oktoobrist igal teisipäeval Vanamõisa seltsimajja klassikalise jooga tundi, kus saame üheskoos õlitada oma liigeseid, muuta oma keha ja meele paindlikumaks ja tugevamaks.

Arvan, et hea füüsiline ja vaimne tervis on üks oluline osa aitamaks olla õnnelik ja jooga on tore vahend, millega tegelemine aitab meil tervemad olla, probleeme ja hädasid ennetada ning head tervist säilitada.

Joogatunnid ehitan tavaliselt üles nii, et ca 50 minutit pühendan füüsilisele asendipraktikale ning ca 10 minutit pühendan hingamisharjutustele ja lõdvestusele. Igale tunnile omistan eraldi teema: näiteks heasoovlikkus, rahu, rõõm, paindlikkus, aktsepteerimine, andeksandmine, väe suurendamine, tugevus, valgus, armastus, hirmu vähendamine, vesi, maa, tuul, õhk, puu jne, jne. Teemaga seonduvalt räägin juurde ka joogafilosoofiat ja tunni lõpus võime ühiselt antud teemal arutleda.

Oled oodatud osa saama kõigest heast, mida jooga töövahendid suudavad anda ja mida mina Teile omakorda edasi soovin pakkuda.

Minu soov on avada ühel päeval järjestikku kaks joogagruppi: ühe kõikidele joogahuvilistele ja teise eakatele inimestele. Eakate tundi on oodatud ka kõik need, kes arvavad, et nad ei saa joogat teha, kellel on tervisehädad nt puusadega, põlvedega, seljaga, tasakaaluga. Tule ka siis, kui Sa ei saa olla põlvili, selili jm., saame kasutada tooli jm abivahendeid. Jooga aitab Sind igal juhul.

Mul on hea meel, ku leiad enda jaoks selle tunnikese nädalas ja saad teadlikumaks jooga väest ja võlust.

Joogaõpetaja Daire Tammik

Tel 56491113, e-post: daire.tammik@gmail.com

Share