Ansambel Brocol

brocol

Tromboon ja taktitunne – Rene Hollo

Laulab, mängib viiulit ja trompetit – Merje Uppin

Trummid ja naljad – Marek Erm

Elektrikitarri mängib ja laulab – Aivar Silm

Klaver, noodid, seaded ja distsipliin – Küllike Pajula,

Fotograaf ja rütmiinstrumendid, tähelepanekud – Marin Stroo

Taustalaul, mõistuse hääl ja kohvi – Anu Kast, Merike Sõmera, Katrin Männik

Bassimees  ja ümbrukonna turvalisus – Tõnu Männik

Ukuleelet tinistab (või kitarri) – Andres Kast

Lisaks töö ja kodu vahet liikumisele võiks ju veel midagi teha. Inimene on sotsiaalne olend ja pole midagi mõnusamat kui naabritega tühja jutu ajamine. Kõige lihtsam oleks koos jooma hakata, aga usutavasti see hakkab tervisele. Meie küla (Pihuoja) mehed käsitööringi millegipärast tulla ei tahtnud; proovisime sporti teha, aga üks mees oli teistest nii peajagu üle, et see tegi jälle teistel meele mõruks. Asendusajaviitena korraldasime kokkamisõhtuid; isegi teatris käisime ühiselt, kuni sai selgeks: bänd tuleb teha! Bändil on ju vaja toitlustajat, lapsehoidjat, fotograafi, kostümeerijat, raha… mingil määral ka moosekante – ühesõnaga kõigile jagub võimalusi oma lemmikteemaga tegeleda.
Kes me oleme?

Oleme teotahtelised naabrid Kiia külast (tõsi, mõni meist elab Kiia eeslinnas Tallinnas, kuid külaga oleme kõik seotud nii või teisiti), kes kõikvõimalike ühiste väljundite otsingul ja katsetamisel jõudsid lõpuks välja ka muusikani. Kui eelmise aasta lõpul küpses idee moodustada bänd, lõid kõik suure õhinaga jõudumööda kaasa (isegi kui see tähendas nullist alustamist). Huvilisi kogunes kenake hulk ja kõigile jagus tegemist – olgu selleks siis pillinäppimine, laulmine, tehniline tugi, kriitika, toitlustamine või taustatoetus. Läkski lahti!

Muusikaline ettevalmistus on meil kõigil üsna erinev, kuid seda põnevam on jälgida arengut, omavahel natuke kiselda, piire katsetada ja seinast seina asju ette võtta. Naerda saab igatahes mehemoodi!
Mille poole püüdleme?

Tõepoolest – mille poole püüdleb kümmekond eriilmelist inimest, kellest igal on oma nägemus muusikast ja kõigest sellega kaasnevast? Üks on igal juhul selge – kõigil peab mõnus olema ja tegemislusti peab jaguma. Otsime oma nägu edasi, katsetades sealjuures enam-vähem kõike, mida keegi meist ette paneb, olgu selleks siis folk, estraad, kantri, punk, disko, muusikal, pop, metal või SÜLT (:P). Niisiis – mida teile?
Repertuaar on postharmooniline.
Repertuaar peegeldab bändi võtmetegelaste keskeakriisi: kellelegi ei ole päris selge, mis on hea ja mida tahaks. Vaheldumisi mängitakse folki, estraadi, muusikali, kantrit, filmimuusikat, punki jne. Reegel on see, et igaüks peab saama oma soovilugu teha. Aga meid on palju ja kõik meist ainulaadsed ning kordumatud – kokku on selle nimi bändi identiteedikriis. Esilagne uskumus, et kõigile hakkab just minu lemmikmuusika meeldima, on kummutatud ja ees on veel avastamata maid, nagu näiteks metal ja vanamuusika. Hetkel kogumegi erinevaid tundeid ja avastusi muusikast, kujundamaks oma nägu.

Share