QiGong ja Vabastav hingamine Vanamõisa seltsimajas

Vanamõisa seltsimajas avame peagi kaks uut huviringi. Palun anna teada info@kodukyla.ee kui sul huvi osaleda, kui oleme saanud huviliste pundi kokku, siis saame juba kokkuleppida ka sobiva aja.

Qigongist

Need idamaade terviseharjutused toetuvad Hiina traditsioonilise meditsiini kogemustele. Järjepidev harrastamine võib aidata ravida, leevendada ja ennetada mitmeid haiguseid ning võib pikendada eluiga. Tervise qigongi harjutused parandavad energiavoolu energiakanalites, mõjutavad akupunktuuripunkte ja masseerivad siseorganeid. Rahulik sügav hingamine rikastab verd. Harjutuste vahelduv iseloom tasakaalustab keha yin-yangi. Keha muutub nõtkemaks, lihased tugevamaks ja meel rahulikumaks. Paraneb koordinatsioon, kehatunnetus ja keskendumisvõime.
Harjutuste praktiseerimisega võib alustada igas vanuses ning selleks ei pea olema füüsilises ja vaimses tippvormis.
Harjutuste tegemine hommikul annab head energiat ja meelerahu kogu päevaks.
Õhtused harjutused maandavad päeval kogunenud pinged ja soodustavad rahulikku ööund.

Vabastav hingamine

Vabastav hingamineehk rebirthing on kehateraapia meetod mis baseerub erinevatel hingamistehnikatel, mille kaudu on muuhulgas võimalik inimene ajas tagasi viia kuni oma sünnihetke taasläbielamiseni.

Meetod võimaldab meil avastada ja muuta ebaotstarbekaid mõtteid ja võimalikke valusaid kogemusi minevikust, mis märkamatult mõjutavad meie praegust käitumist ja suhtumist. Lähtudes sellest, et meie mõtted kujundavad meie reaalsust, võib järeldada, et meie vanad mõttemallid juhivad ka meie tänast elu. Eesmärgiks on üles leida need mallid, mis takistavad meid edasi liikumast. Kui me seda suudame, siis võib meie elu tundmatuseni muutuda. Vabastavat hingamist võib kirjeldada kui vahendit, mis aitab meile teadvustada, mis meie elus on toimumas: mõtteid, mida me endas kanname ja valikuid, mida me neist mõtetest lähtuvalt teeme.
Soov on pakkuda inimestele erinevaid meetodeid iseenda- ja oma eluga paremaks toimetulekuks, oma emotsioonide tasakaalustamiseks, elurõõmu leidmiseks ja hoidmiseks – et ükskõik mis elus ette tuleb, oleksime valmis seda arukalt ja rahulikult vastu võtma ja lahendama ka keerulisi olukordi armastaval, konstruktiivsel viisil.
See, kuidas me hingame, mõjutab otseselt meie keha, tundeid ja mõistust. Igal inimesel on oma hingamise stiil. Hingamise eripära on seotud inimese emotsioonide, mõtete ja teadvuse seisunditega. Muutes hingamist, saame lahti muukida minevikus kehasse raku tasandile kinni jäänud vanad allasurutud emotsioonid, mis juhivad meie valikuid ja elu.

Hingamisteraapia ja teadlik hingamine on kasulik kolmes peamises valdkonnas:
1. füsioloogiline puhastumine ja tervenemine, hingamise võimekuse taastamine;
2. igapäevasest või varasemast emotsionaalsest stressist ja traumadest vabanemine;
3. isiklikus arengus oma potentsiaalile avanemine.
Share
Scroll to Top